مدیرعامل و سازمان‌ها


 ،مهندس علی قاسمی سرپرست
شرکت بهره‌برداری قطار شهری

مهندس ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز
 
 نظام پیشنهادات



 
 
 
 پیوندهای ضروری
 
  آمار سايت
امروز : 171
ديروز : 162
ماه : 333
سال جاری : 58761
كل : 65537
 
 مترو






 
تاریخ : شنبه 7 مرداد 1396     |     کد : 152

برای نخستین بار صورت می گیرد ؛

آغاز بکارگیری انرژی پاک برای تامین برق مترو

متروی شهر سانتیاگو در شیلی نخستین سیستم‌های قطار شهری در جهان خواهد بود که با انرژی خورشیدی و بادی حرکت خواهد کرد.

شیلی به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و پایدار  واقع در آمریکای لاتین، برق مورد نیاز متروی شهر سانتیاگو را از طریق انرژی خورشیدی و بادی تامین خواهد کرد.

سال آینده، سازمان متروی شهر سانتیاگو در شیلی که بزرگترین سیستم قطار شهری در امریکای لاتین را داراست، ۶۹ درصد از انرژی مورد نیاز خود را از پروژه های انرژی خورشیدی و بادی خریداری خواهد کرد. بیابان آتاکاما در بخش شمالی این کشور، میزبان بزرگترین نیروگاه تولید انرژی خورشیدی است که در آن ۴۲ درصد از برق مورد نیاز متروی این شهر با استفاده از ۲۵۴ هزار پانل با ظرفیت تولید ۱۰۰ مگاوات برق تولید خواهد شد. محل نصب پانل‌های این نیروگاه برق خورشیدی مکانی به بزرگی ۳۷۰ زمین فوتبال است. یک نیروگاه بادی که به‌تازگی در بخش شمالی این پروژه ساخته شده نیز بخش دیگری از ۶۹ درصد برق متروی این شهر را تامین خواهد کرد.

طبق گزارشی از پایگاه خبری مارکت واچ، جهان گام های محکمی در جهت استفاده از انرژی ها ی پاک و تجدیدپذیر برداشته است. بعنوان مثال، شهر آدلاید استرالیا از اتوبوس های خورشیدی در جهت گامی بسوی انرژی های پاک و تجدیدپذیر استفاده کرده است. در بلژیک نیز با بکارگیری و نصب ۱۶ هزار پانل خورشیدی به طول ۲ مایل بروی سقف ایستگاههای راه اهن بین آمستردام و آنتورپ اقدام به تامین برق قطارها و ایستگاه‌ها صورت گرفته است. سیستم حمل و نقل قطار درون شهری در شهر کالگری کانادا نیز عموما از انرژی بادی استفاده می کند. همچنین انتظار می رود انرژی خورشیدی بزودی در مترو های شهر ملبورن استرالیا و دهلی هند مورد استفاده قرار گیرد.

کارشناسان بدین باورند که هم زمان با کاهش هزینه انرژی های خورشیدی، سیستم های حمل و نقل بیشتر به سمت انرژی های پاک و تجدیدپذیر بروند.

آندره ربولدو – وزیر انرژی شیلی – با اشاره به افزایش چشمگیر توسعه انرژی های تجدیدپذیر در شیلی ظرف سالهای اخیر گفت:" تغییر و تفاوت قابل ملاحظه ای در این بخش رخ داده و انرژی های پایدار هم اکنون از پتانسیل بالایی برخوردار است".

الکساندر بارون - رئیس انجمن مترو و گروه صنعتی نووا -  اظهار کرد :" متروهای جهان به سوی بکارگیری از روشهای نوین و دوستدار محیط زیست برای تامین برق مورد نیاز خود هستند".


بابک خاماچی
نوشته شده در   شنبه 7 مرداد 1396  ساعت  10   توسط   بابک خاماچی    تعداد بازدید  93
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :