مدیرعامل و سازمان‌ها
 
مهندس بهرام فرهخت مدیرعامل
شرکت بهره برداری قطارشهری 
مهندس ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز
 
 نظام پیشنهادات 
 
 
 پیوندهای ضروری
 
 مترو


 
تاریخ : يکشنبه 15 ارديبهشت 1398     |     کد : 336

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز و حومه:

تبریز ارزان ترین قطار شهری کشور را دارد/ مترو ایمن ترین وسیله نقلیه عمومی است

قطار شهری تبریز با وجود برخورداری از ۱۰ ایستگاه فعال از ائل گلی تا میدان ساعت و خدمات دهی از ساعت ۶:۳۰ تا ۲۰، ارزان ترین مترو را در مقایسه با دیگر شهرهای کشور دارد.

سعید بشیریان بناب مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز و حومه در گفتگو با خبرنگار شهریار با بیان مطلب فوق، گفت: قطار شهری تبریز هم اکنون ۱۰ ایستگاه فعال و مسافرگیر در مسیر ائل گلی تا میدان ساعت دارد که با تکمیل ایستگاه میدان قطب و همچنین راه اندازی ایستگاه های بعدی خط یک (از جمله لاله و سه راه امین)، تعداد شهروندان استفاده کننده از این وسیله نقلیه به شکل قابل توجهی افزایش می یابد.

وی ادامه داد: استفاده از مترو در تبریز در فاصله زمانی شهریور 94 که بهره برداری مترو آغاز شد تا تیر 96 رایگان بوده و پس از آن با مصوبه شورای محترم وقت، بهای بلیت استفاده از این وسیله نقلیه 500 تومان اعلام شد و این رقم تا سال 97 افزایشی نداشت. اکنون بهای بلیت اعتبار مترو تبریز 700 تومان است و این در حالی است که بهای بلیت در سایر مترو های داخل کشور بیشتر از این مبلغ است.

بشیریان عنوان کرد: تا اردیبهشت 97 مترو تبریز متوسط سه هزار و 500 مسافر را در روز جابجا می کرد و زمان انتظار هر مسافر برای سوار شدن به قطار 17 دقیقه بود که با کاهش این زمان به 12 دقیقه، تعداد مسافران نیز تقریبا دو برابر شد. همچنین با افزایش ساعات خدمات دهی از ساعت 17 تا 19 در مهر ۹۷، تعداد مسافران به حدود ۹ هزار و ۵۰۰ نفر و با افزایش ساعات خدمات دهی تا ساعت 20 از دهه مبارک فجر 97، این تعداد مسافر به 11 هزار نفر رسید.

وی افزود: هم اکنون با وجود فعال بودن 10 ایستگاه، زمان انتظار هر مسافر برای سوار شدن به قطار 12 دقیقه است که این زمان پس از رفع نواقص بعضی ایستگاه ها و تکمیل مسیر و اتمام خط 1 تا پایان سال 98، بازهم کاهش می یابد. ساعات اوج مسافرگیری در مترو تبریز از 8:30 تا 10 و 12 تا 15 است و معمولا مسافران مشخصی از این وسیله نقلیه استفاده می کنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز و حومه، مترو را یکی از ایمن ترین وسایل نقلیه عمومی دانست و گفت: مترو با توجه به تجهیزاتی که دارد، ایمن ترین و سریع ترین وسیله نقلیه عمومی است. قطار شهری تبریز نواقصی دارد که برای پوشش این نواقص، مجبور به استفاده از خدمات و فعالیت شبانه روزی پرسنل شرکت بهره برداری شده ایم.

وی با اشاره به لزوم اطلاع رسانی و آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با قطار شهری تبریز، اظهار کرد: ما در سال 97 اطلاع رسانی خوبی در شهر داشتیم و در این ارتباط، مکاتباتی را با نواحی پنج گانه آموزش و پرورش شهر تبریز جهت استفاده دانش آموزان از مترو انجام دادیم تا از طریق بازدید کودکان دبستانی بتوانیم مترو و نحوه استفاده از آن را به خانه ها ببریم. همچنین بروشورهایی در اختیار شهروندان قرار گرفته تا آنها با مزایای استفاده از این وسیله نقلیه بیشتر آشنا شوند.


سیدهادی شاطرموسوی