مدیرعامل و سازمان‌ها
 
دکترایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
مهندس بهرام فرهخت
مدیرعامل شرکت بهره برداری
 
 اطلاعیه های مهم
 
 نظام پیشنهادات 
 
 
 پیوندهای ضروری
 
  آمار سایت
امروز : 0
ديروز : 5
ماه : 4647
سال جاری : 1010216
تعدا مطالب : 466
كل : 1010216
 
 مترو


 
تاریخ : سه شنبه 19 آذر 1398     |     کد : 366

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز خبرداد؛

استقبال مدارس تبریز از طرح "قطار دانایی"

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز از حضور پرشور و استقبال کم نظیر مدارس از طرح "قطار دانایی" خبر داد.

سعید بشیریان بناب با اعلام این مطلب اظهار داشت: از نخستین روزهای سال تحصیلی جدید طرح آموزشی "قطار دانایی" با مشارکت جمعی از مدارس با هدف تعلیم فرهنگ مترو آغاز شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز افزود: این طرح آموزشی که باهمکاری اداره کل آموزش و پرورش استان در حال اجرا است دانش آموزان را با مفاهیم مختلف مترو آشنا کرده و به شکل اصولی فرهنگ آموزش شهروندی را به آنان تعلیم می دهد.

او با اشاره به استقبال چشمگیر مدارس از این طرح تصریح کرد: هرچند از آغاز طرح آموزشی "قطار دانایی" ٤ سال می گذرد اما طبق برنامه ریزی های ارائه شده به مدارس تا پایان ترم اول سال تحصیلی جاری، ظرفیت آموزشی این طرح به پایان رسیده و از ابتدای ترم بهمن تا انتهای اردیبهشت سال آینده به مدیران علاقمند مدارس نوبت دهی می شود.

 بشیریان مهم ترین موارد آموزشی این طرح را تکریم سالمندان، رعایت بهداشت و نظافت قطار، خط زرد لبه سکو، حق تقدم در سوار و پیاده شدن از قطار، جلوگیری از آسیب به اموال عمومی، ایمنی در پله برقی، استفاده از بلیت الکترونیکی و گذر از گیت ها و مواجهه با پیشامدهای احتمالی عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به نوپا بودن مترو در این شهر، اجرای طرح "قطار دانایی" و تکمیل نواقص و راه اندازی کامل خط یک که افزایش چشمگیر مسافران مترو را در پی خواهد داشت، ضمن کاهش آسیب های اجتماعی در قطار بر میزان رضایتمندی و استفاده حداکثری از این وسیله حمل و نقل عمومی پاک خواهد افزود.


PDF چاپ چاپ