مدیرعامل و سازمان‌ها
 
دکترایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
مهندس بهرام فرهخت
مدیرعامل شرکت بهره برداری
 
 اطلاعیه های مهم
 
 نظام پیشنهادات 
 
 
 پیوندهای ضروری
 
  آمار سایت
امروز : 7
ديروز : 154
ماه : 3331
سال جاری : 1010768
تعدا مطالب : 507
كل : 1010768
 
 مترو


 
تاریخ : سه شنبه 28 بهمن 1399     |     کد : 558

یوم الله 29 بهمن گرامیباد

سالروز فرارسیدن قیام تاریخی مردم شهیدپرور تبریز گرامیباد.

مهندس بهرام فرهخت مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه سالروز گرامیداشت قیام تاریخی مردم تبریز در 29 بهمن سال 1356 را تبریک گفت :

به گزارش روابط عمومی و فرهنگی ،مهندس بهرام فرهخت مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریزوحومه سالروز گرامیداشت قیام تاریخی مردم تبریز در 29 بهمن سال 1356 را تبریک گفت :
متن پیام بدین شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم

" ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ يكي از برگ هاي زرين و افتخار آميز انقلاب شكوهمند اسلامي ايران به رهبري امام خميني (قدس سره) است.
تاريخ پرافتخار آذربايجان مملو از رشادتها، فداكاريها، از جان گذشتگي هاي مردان غيور و زنان پاكدامني است كه در راه اعتلاي اسلام و دفاع از اين كيان مقدس و مبارزه بي امان با استبداد و استعمار از جان و مال خود گذشتند و شهداي گرانقدري را تقديم نظام كردند.
شهر تبريز به عنوان مركز آذربايجان با برخورداري از مردماني آگاه و شجاع، ضمن آنكه در كليه صحنه هاي علمي، اقتصادي و فرهنگي پيشتاز و پيشرو عصر خود بوده است، در عرصه سياست نيز خلاق و موج آفرين حضور يافته كه قيام ۲۹ بهمن يادآور بخشي از اين حضور شايسته و بايسته در تاريخ اين مرز و بوم است.
قيام تاريخي مردم تبريز يادآور حماسه آفريني ها و رشادتهاي مردم شريف، انقلابي و غيور آذربايجان و مشاركت مؤثر و حضور همه جانبه آنها در جريان مبارزه ملت ايران با استبداد ستم شاهي است.
اين قيام تاريخي، نقطه عطفي در مبارزات بي امان ملت بزرگ ايران به شمار مي آيد، اين قيام عظيم كه بر محور اعتقادي و ارزشي و منافع ملي استوار گشته بود وفاق ملي و ژرف نگري، ايمان و اعتقاد راسخ مردم اين خطه قهرمان پرور را به منصه ظهور رسانيد و بار ديگر همراهي مردم آذربايجان را با ملت بزرگ ايران به معرض نمايش گذاشت. كما اينكه اين مردم بزرگ و شريف پيش از اين نيز در جريان تمام نهضت هاي ضد استبدادي از جمله انقلاب مشروطه و ۸ سال دفاع مقدس همراهي و وفاق خود را نشان داده اند.
بزرگداشت قيام تاريخي مردم تبريز در ۲۹ بهمن، بزرگداشت نقش مردم شهيد پرور و غيرتمند آذربايجان در پيروزي انقلاب اسلامي است.
اینجانب به نمایندگی از مجموعه کارکنان متعهد و ولایی شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه این روز عزیز را به تک تک مردم شهید پرور تبریز تبریک عرض نموده و یاد و خاطره شهدای آذربایجان و تبریز همیشه قهرمان را گرامی می داریم. 

                      بهرام فرهخت
                     مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه


PDF چاپ چاپ