مدیرعامل و سازمان‌ها
مهندس یعقوب هوشیار
 شهردار کلانشهر تبریز
مهندس پیمان علیپور
سرپرست  شرکت بهره برداری 
 
 اطلاعیه ها و مناسبت ها
 
 نظام پیشنهادات
 

 
 حراست و پیوندها
 
 پیوندهای ضروری

 
 
 لینک متروها


 
تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1400     |     کد : 746

پیام تبریک :

پیام تبریک به مناسبت فرارسیدن اعیاد بزرگ شعبانیه

مهندس پیمان علیپور سرپرست شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه طی پیامی فرارسیدن اعیاد بزرگ شعبانیه را تبریک گفت :

در متن این پیام آمده است:

ماه شعبان، ماه فرخنده و خجسته‌ای است که اعیاد مبارکی را در خود جای داده است. سوم شعبان مصادف است با سالگرد با سعادت پاسداربزرگ اسلام، حضرت امام حسین (ع) و چهارم شعبان همزمان با سالروز میلاد فرخنده پرچمدار کربلا، حضرت ابوالفضل العباس(ع) است که به ترتیب روز پاسدار و جانباز نامگذاری شده اند.

واقعه کربلا به عنوان ماندگارترین حماسه تاریخ اسلام و تجلی گاه غیرت بود و در این میان برجسته ترین نمونه آزادگی وغیرت حضرت باب الحوائج بود که تا پای جان به میثاق خویش وفادار ماند و در دفاع از حریم ولایت آنچنان جانبازی نشان داد که درتاریخ بشریت نمونه ای ندارد.

بی شک جانبازان عزیزایران اسلامی نیز که در بحبوبه آتش و خون برای حفظ و حراست از صیانت اسلام و انقلاب، جسم و جان خویش را نثار کردند در مکتب برترین آموزگار عشق و ایثار، حضرت ابوالفضل العباس (ع) درس آزادگی آموخته اند و شایسته ترین شاگردان مکتب عاشورا هستند.چه تشابه زیبایی است میان جانباز کربلا که اسوه عشق بود و جانبازان کربلای ایران که مریدان حضرت عشق بودند.هرچند در تقویم قلوب ایرانیان تمامی روزهای سال سرشار از یاد و خاطره حماسه آفرینی های جانبازان عزیز در میادین نبرد حق علیه باطل است اما برای پاسداشت رشادت و جوانمردی این الگوهای صبر، ایثار و شجاعت ،ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) نیکوترین فرصت است.

اینجانب ضمن تبریک اعیاد فرخنده شعبان المعظم به خصوص ولادت با سعادت خورشید بندگی و ایمان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و برادر با وفایشان حضرت ابوالفضل العباس(ع) و همچنین امام سجاد(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره حماسه آفرینی تمامی جانبازان، این روز خجسته و مبارک را به تمامی جانبازان سرافراز کلانشهر تبریز و خانواده های بزرگوار و صبورشان تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال توفیق همگان را خواستارم.

پیمان علیپور
سرپرست شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه


PDF چاپ چاپ